Patríte k ľuďom, ktorí nenávidia svoju prácu, alebo naopak nedokážete pochopiť, ako niekto môže nenávidieť tú svoju? Aké sú najobvyklejšie dôvody a situácie, ktoré v nás vzbudzujú negatívne pocity, súvisiace s prácou? A ako s nimi naložiť?

Pretože vás zase nepovýšili

Ďalší rok vo firme a zase nič? Na povýšenie sa dnes vo väčšine firiem čaká dva roky, v spoločnostiach s odborovými špecializáciami dlhšie. V mnohých firmách sa robia pravidelné hodnotenia zamestnancov. Pokiaľ sa u vás nič také nedeje, je vhodné si s nadriadeným sadnúť, požiadať ho o jeho zhodnotenie a opýtať sa na možnosti uplatnenia na vyššom poste. Ak máte ujasnené ambície a ciele, nie je dôvod a nie je ani vhodné mlčať. Ak ste o zámere povýšenia dosť jasne informovali a navyše cítite, že si ho zaslúžite určite sa ozvite.

Pretože nevychádzate so šéfom

Nie ste v tom sami. Harmonické vzťahy medzi šéfmi a podriadenými sú podľa prieskumov vo firmách skôr výnimkou. Odborníčka vypozorovala, že sú len dva možné varianty, prečo so šéfom nemôžete nájsť spoločnú reč – buď na svoju funkciu nemá a vy to „nezvládate“, alebo je to človek na svojom mieste a vy ste si s ním skrátka nesadli. „V oboch prípadoch niet inej cesty, len pracovisko opustiť,“ tvrdí psychologička.

Pretože sa cítite nedocenení