Každý jeden človek má nejaký ten svoj zlozvyk. U niekoho je to obhrýzanie nechtov, žmolenie rúk, alebo dokonca aj mierne bordelárstvo. Hoci sa ich nevieme úplne zbaviť, po novom by sme to ani nemali robiť. Prečo? Vedci totiž zistili, že niektoré zlozvyky totiž predurčujú nadpriemernú inteligenciu. Tušíte, ktoré to sú?

Už veľakrát sme počuli o tom, že zlozvyky vo všeobecnosti nie sú prospešné, skôr naopak. Toto tvrdenie sa však podarilo vyvrátiť vedcom, ktorí popísali 3 najčastejšie zlozvyky, ktoré svedčia o tom, že môžete byť nadpriemerne inteligentní. Máte z nich aspoň jeden?

Ak ponocujete

Pravidelný spánkový rytmus je pre zdravie mimoriadne dôležitý. Hovorí sa mu aj cirkadiánny rytmus, ktorý ovláda obdobie ospalosti a bdelosti. Podľa toho, ako svoj organizmus nastavíte, zvyknete si buď vstávať príliš skoro alebo chodiť spať o niečo neskôr.

Druhý prípad, ktorý možno nazvať aj ponocovanie, hoci nie je pre zdravie úplne ideálne, má aj svoju svetlú stránku. A tá sa môže prejaviť najmä na inteligencii. Psychológ Satoshi Kinazawa z Londýna publikoval štúdiu v časopise Study Magazine, kde potvrdil, že priemerné IQ a spánkový vzorec spolu úzko súvisia. Potvrdil to aj ďalší výskum, ktorý preukázal, že ľudia s IQ s hodnotou 75 chodili spať najneskôr o pol dvanástej, zatiaľ čo jedinci s IQ s hodnotou 125 chodili spať až o hodinu neskôr. Z toho vyplýva, že tí z nás, ktorí často ponocujú, či už dobrovoľne alebo nie, sú oproti ostatným inteligentnejší.

Ak nadávate

Či sa nám to páči alebo nie, nadávky tvoria súčasť nášho života. Aj keď sú niektorí voči nim skeptickí, sú skvelým nástrojom na ventilovanie emócií, hnevu, stresu či bolesti. Ba dokonca sú aj znakom výraznej inteligencie. Ako je to možné?