Upravené nechty sú detail, ktorý nás v očiach ostatných dokáže katapultovať o niekoľko tried vyššie. Keď teda budete rukám aj nohám venovať dostatočnú starostlivosť, môžete na tom jedine získať. Tak prečo im nevenovať chvíľku pozornosti?

Krátke a mladé

Kompletnú starostlivosť by ste mali obom spomínaným partiám venovať každý mesiac, priebežné menšie úpravy stačí robiť každých štrnásť dní. Hlavné je pritom zmäkčenie a zjemnenie kože, čo zaistí desaťminútový kúpeľ v teplej vode, následný peeling (v prípade dolných končatín aj obrúsenie pomocou pemzy) a intenzívna hydratácia. Hneď na to môžete prejsť k ošetreniu nechtových lôžok.

Do kožtičky kvapnite trošku zmäkčujúceho olejčeka a nechajte ho pôsobiť. Ak nechty potrebujú o pár milimetrov skrátiť, vyriešte to v medzičase klieštikmi (pamätajte, čím kratšie nechty, tým vyzerajú mladšie a vkusnejšie) a s dotvarovaním sa spoľahnite na papierový pilník. Pri pilníkovaní udržujte jeden smer a hrany aj plochy zahlaďte leštičkou na nechty. Potom zatlačte kožtičku okolo nechtov pomarančovým drievkom a čo bude vytŕčať, to odstráňte.

Do "lakovne"

Na leštičkou vyhladený povrch nechta naneste ako prvý transparentný podkladový lak, ktorý chráni pred zafarbením od farebných lakov a vyhladzuje prípadné nerovnosti. Hneď na to, postupne, vo dvoch vrstvách (a v rovnakom poradí prstov, aby nevznikli bubliny) aplikujte vybraný odtieň laku.

Ak chcete zvýšiť trvanlivosť laku, prelakujte aj hrany nechtov. Prípadné presahy odstráňte korektorom či pomarančovým drievkom omotaným vatičkou a namočeným v odlakovači. Vrchnou vrstvou priehľadného laku si potom zaistíte trvanlivý výsledok a dodáte lesk. Vyriešiť túto fázu môžete aj tzv. urýchľovačom schnutia vo forme laku. Kvapkami, sprejom či lakom urýchlite zaschnutie a zacelenie nanesenej vrstvy.

Farebná typológia

Červená klasika je elegantná, sexi a pristane každej žene. Tak isto odvádza pozornosť od prípadných nedokonalostí. Zabudnite však na modré podtóny, ktoré zvýrazňujú viditeľnosť žiliek na rukách. Kvetinovo-ružová zase ide dohromady s bledou pleťou. Žiarivú fuksiovú síce môže každý, ale vynikne najmä v kontraste s počernou pokožkou.

Nude odtiene by mali byť jemné, skoro priehľadné, predovšetkým nie kriedové. Tak sú totiž príliš čisté a tým zvýraznia okolité nedostatky. Ak si budete chcieť od všetkých farieb na chvíľku odpočinúť, vyskúšajte tzv. P-Shine alebo profesionálne vyleštenie nechtov (amatérsky prístup by mohol viesť ku stenčeniu nechtov) prípadne jednoducho použite transparentný lak, napríklad s bieliacim efektom či tónovaný finišom. Výber je bohatý a je len na vás, ako sa rozhodnete.

 

Foto: Shutterstock