Umyť a ísť? To naozaj nestačí. Ak chcete mať vlasy zdravé a krásne, je potrebné im venovať trochu viac pozornosti. Inšpirujte sa radami profesionálnych vlasových stylistiek, ako dopriať korunke krásy tú správnu starostlivosť.

1. Ak sa chystáte navštíviť nový salón alebo kaderníčku, ktorá vás a vaše vlasy ešte nepozná, povedzte jej všetko o predchádzajúcich chemických zásahoch. Predídete tak nepríjemnému prekvapeniu pri následnej úprave, keď môže vplyvom reakcie rôznych látok dôjsť k nechcenému výsledku - v krajných prípadoch dokonca k poškodeniu vlasov alebo ich vypadávaniu. 

2. Investujte do kvalitnej kefy na vlasy, ktorá ich neťahá a netrhá. Kaderníčka Viola Havelková radí: „Najlepšie sú výrobky z prírodných štetín, ktoré sú k vlasom šetrné, dokonale ich uhládzajú a hodia sa aj na vysúšanie fénom.“ Nech už používate akúkoľvek kefu alebo hrebeň, udržujte ich stále čisté.

3. Ak pravidelne cvičíte, je potrebné si vlasy umývať každý deň. Používajte preto kvalitný šampón, ktorý vlasy zbytočne nezaťaží. Podľa kaderníčky stačí len jedno šampónovanie s prípravkom v množstve malej lyžičky (nemusíte umývanie opakovať, ako je zvykom). Pri každodennom umývaní je veľmi dôležité následné použitie regeneračného kondicionéra, ktorý namáhané vlasy dostane do formy. Po cvičení môžete použiť praktické expresné prípravky, ktoré nie je nutné zmývať a ušetria vám veľa času.

4. Kondicionér používajte po každom umytí, a to aj v prípade krátkych vlasov, ktoré sa používaním stylingov, farbením a pôsobením slnka tiež vysušujú. Aplikujte ho predovšetkým na končeky vlasov, oblasti pokožky hlavy sa vyhýbajte, vlasy by mohli stratiť objem. 

5. Nakŕmte pramene živinami. Ak sú bez života, doprajte im prípravky plné vitamínov. V prípade koruny krásy je dôležitý najmä vitamín E, ktorý posilňuje štruktúru vlasu a chráni ho pred poškodením UV žiarením.