Humor je silná zbraň, no aj veľmi citlivá na použitie, pokiaľ ide o vzťahové záležitosti. Často si ním vieme skvele pomôcť, ale pri nesprávnom použití vie situáciu aj poriadne skomplikovať. Ako ho teda používať správne? Týchto 10 tipov vám pomôže upevniť vaše partnerstvo pomocou smiechu.

Usmievajte sa

Netreba tlačiť na pílu. Záchvaty smiechu sú skvelou vecou, ale neznamená to, že sú nutné každý deň. Vzájomnú náklonnosť si často dokážete vyjadriť aj obyčajným úsmevom, ktorý pôsobí ako prejav spokojnosti a vrelosti srdca. Vtipkovať je fajn, avšak kým svojho partnera lepšie nepoznáte vsaďte radšej na úsmev a s humorom buďte o čosi opatrnejší. 

Naučte sa vychutnávať pekné chvíle

Rozosmial vás partner? Prežili ste s ním niečo krásne? Bohužiaľ, na tieto chvíle zvykneme zabúdať ihneď pri prvých problémov. Môžete to však ovplyvniť a to tak, že svoj mozog budete každý deň cvičiť v tom, aby si zvykal na pekné chvíle. Začnete sa viac upriamovať na pozitívne veci, alebo si dokonca môžete pekné chvíle zapisovať do diára a v kritických chvíľach si ich pripomenúť aj takýmto spôsobom.

Áno

Povedzte áno novým veciam. Aj keď vám niektoré veci prídu stále vtipné, predsa len hrozí, že sa zaseknete na mieste. Naše mozgy sú však nastavené tak, aby vyhľadávali nové príležitosti a vedzte, že humor číha práve v nich. Skvelým spôsobom je aj dívať sa na staré udalosti novými očami. Aj nepríjemné chvíle nám totiž s odstupom času môžu prísť ako zábavné. 

Nezatracujte rutinu

Aby ste predišli možnému chaosu, je dobré držať sa istej štruktúry. Nepodceňujte malé, ale každodenné zvyky ako bozk na rozlúčku alebo privítanie sa, ísť spoločne spať, variť spolu večeru a smiať sa pri tom. Sú to maličkosti, ktoré však v konečnom dôsledku môžu rozhodnúť o veľkých veciach. 

Oživte staré spomienky

Skúste si pripomenúť čokoľvek, čo sa vám zdá smiešne. Dobrou voľbou je v tomto smere pozrieť si staré fotografie a nebojte sa zaspomínať si ani na situácie, keď ste si nemiestne zavtipkovali. S odstupom času to môže byť poriadna zábava. 

Spoznajte navzájom svoj zmysel pre humor 

Zmysel pre humor sa u žien medzi vlastnosťami ich ideálneho partnera umiestňuje na popredných priečkach. Nevyrieši však všetky problémy a humor by mal byť preto podľa odborníka láskavý a s rešpektom voči postoju druhej strany. Čo my chápeme ako vtip, nemusí ten druhý vnímať rovnako. Aj preto sa snažte čo najviac spoznať humor svojho partnera a naopak. Predídete tým mnohým zbytočným nezhodám a problémom.