Humor vo vzťahu je citlivá záležitosť. Môže ho zachrániť, ale tiež poriadne skomplikovať. Ako ho používať len pre vaše dobro? Prinášame vám desať tipov, ako upevniť partnerstvo pomocou smiechu.

Usmievajte sa

Spoločný zmysel pre humor je skvelá vec, ale neznamená to, že sa spolu musíte každý deň hurónsky chechtať. Nezabúdajte, že vzájomnú náklonnosť si vyjadrujete i úsmevom, ktorý je prejavom spokojnosti a vrelosti srdca.

Naučte sa vychutnávať pekné chvíľky

Partner vás rozosmial? Prežili ste spolu niečo radostné? Len si už nemôžete spomenúť, kedy a o čo išlo? Je dokázané, že v každodennom živote je oveľa jednoduchšie venovať pozornosť tomu, čo nás naštvalo. Tak sme jednoducho od prírody nastavení a pekné okamihy sú zabudnuté hneď, len čo sa objaví problém. Každý deň preto musíte svoj mozog precvičovať a zvykať ho na pekné chvíľky. V praxi to znamená, že sa začnete zameriavať na uvedomovanie si pozitívnych vecí.

Povedzte  áno

Len čo si predstavíte, ako veľmi vás majú určité veci potešiť alebo rozosmiať, nastavíte si tak hranice svojho humoru. Inými slovami: keď budete robiť stále dokola tie isté veci a nikdy sa nepokúsite prekonať sami seba (hoci tie veci vás bavia a pripadajú vám stále vtipné), zaseknete sa na mieste. Naše mozgy prirodzene vyhľadávajú nové príležitosti a humor číha v nestrážených okamihoch, kedy objavíte niečo nové, zaujímavé, vtipné.

Nezatracujte rutinu

Aby sa vaše partnerstvo nezrútilo do chaosu, je dobré dať mu istú štruktúru. Nepodceňujte preto malé každodenné rutiny, napríklad: bozk pri odchode do práce, bozk pri príchode z práce, ísť spoločne spať, variť večeru a smiať sa pri nej. Iste, sú to drobnosti a zamerať sa na ne v každodennom zhone môže byť náročné. V ich nekonečnom opakovaní sa však nachádza pôvab, nad ktorým sa nie je možné nepousmiať.

Oživte staré spomienky

Pripomeňte si čokoľvek vás rozosmeje: romantickú situáciu, komický okamih, zábavný večer s priateľmi. Dobrý tip je pozrieť si staré fotografie. Nebojte sa zaspomínať na situácie, kedy ste nemiestne vtipkovali.