Šéfovia si zvykli s odkazom na ekonomickú krízu vyvíjať neprimeraný tlak, prác v domácnosti s rastúcimi nárokmi pribúda. Tlak je na človeka vyvíjaný z každej strany. S vedomím, že partner sa už nezmení a deti nebudú poslušnejšie, neostáva iné ako vyskúšať našich pár vážne aj nevážne myslených rád na dosiahnutie psychickej pohody.

Žiadna práca po práci

Ako urobiť, aby sme spoločne s dvermi od kancelárie zatvorili aj pracovné myšlienky? Chce to nácvik a dôslednosť. Skúste si každé ráno povedať, čo presne chcete v práci v ten deň urobiť, a svoj denný plán dodržte – bez prokrastinácie na e-maily a Facebooku. Večer si upracte pracovný stôl – a s pokojným svedomím naň zabudnite. Večer patrí vám a vašim záujmom, pracovného stresu máte cez deň dosť.

Vypnite TV

Existuje mnoho výskumov, ktoré potvrdzujú, že televízia ako „zvuková kulisa“ v domácnosti vytvára napätie a podporuje eskaláciu hádok. Keď k tomu prečítate trudný obsah denného spravodajstva, napadne vám ešte nejaký dôvod, prečo zapínať tú jačiacu debnu plnú reklám na zbytočnosti a rôznych negatívnych správ?

Najlepší kamaráti

Každodenná prechádzka okolo bloku so psom alebo čítanie novín s vrniacou mačkou v lone by sa mohla pokojne zaradiť medzi antistresové techniky. Keď žiadne zviera nemáte, nechajte sa obmäkčiť žobroniacimi deťmi. Aj s tým rizikom, že sa oň nakoniec budete starať sama – uvidíte, že váš život to obohatí!

W. A. Mozart

Mozart je génius, ktorého genialita stále trvá – a bude trvať do skonania sveta. Jeho hudba neposkytuje len hudobné potešenie, ale slúži ako supervýkonné antidepresívum. Odporúčame hlavne 21. klavírny koncert.

Flirtovanie

Tu sa púšťame na tenký ľad, ale kto by si to odpustil? Dokážete si predstaviť, aké sivé a nudné by to bolo v práci, keby vám žiadny z kolegov nevenoval úsmev alebo decentne neadresoval dvojzmyselný vtip? Flirtujme, koketujme a usmievajme sa, banálne povedané: interakcia pohlavia výrazne zvyšuje radosť zo života.